Jaostot

Kaikki Vesiyhdistyksen jaostot ovat avoimia yhdistyksen jäsenille. Jos olet kiinnostunut lähtemään mukaan jaostojen toimintaan, ota yhteyttä ao. jaoston puheenjohtajaan, sihteeriin tai päivitä kiinnostuksesi jäsenrekisteriin.

Historiajaosto

Erkki Santala (pj, erkki.santala(a)kolumbus.fi, 040-7493878).

Jätevesijaosto

Mikko Ojanen (pj, Mikko.Ojanen(a)xyleminc.com, 040-5282421), Kristian Sahlstedt  (siht, kristian.sahlstedt(a)afry.com)

Talousvesijaosto

Vuorilehto Veli-Pekka (pj, etunimi.sukunimi(a)hsy.fi, 09-15613291), Härkki Heli (siht., heli.harkki(a)hsy.fi).

Pohjavesijaosto

Jussi Ahonen (pj, jussi.ahonen(a)gtk.fi, 050-3493143), Jaana Mäki-Torkko (siht., jaana.maki-torkko(a)afry.com).

Pohjois-Savon pohjavesijaosto

Jussi Aalto (pj, jussi.aalto(a)ely-keskus.fi, 029-5026776) ja Sari Pyyny (siht.).

Vesihuoltojaosto

Työvaliokunta pj. Tiia Lampola (tiia.lampola(a)riihimaki.fi, 050-528 6182).

Hydrologian jaosto

Hannu Marttila (pj, hannu.marttila(a)oulu.fi, 0294 48 4393).

Young Water Professionals jaosto

Sanni Eerikäinen (pj, sanni.eerikainen(a)gmail.com), Tuula Selkälä (vpj), Venla Niva (sihteeri).

Hajavesihuoltojaosto

Johanna Kallio (pj, johanna.kallio(at)iki.fi, puh. 040-5040445)

Hulevesijaosto

Juhani Järveläinen (pj, juhani.jarvelainen(a)lahti.fi, 050-5594083), Camilla Tuomela (siht., camilla.tuomela(a)aalto.fi), Nora Sillanpää (vpj.). 

Limnologian jaosto

Antton Keto (pj, antton.keto(a)ym.fi), Laura Härkönen (siht., sly.sihteeri(a)gmail.com).